Model Acupuncture to najwyższej jakości produkt stworzony dla praktyków akupunktury. Cienkie i bardzo ostre igły pakowane po 500 sztuk gwarantują komfort pracy akupunkturzysty oraz zadowolenie pacjentów.

Materiał

Igły Acupuncture wykonane są ze stali nierdzewnej 304. Wysokiej jakości stal chirurgiczna z Japoni , ma wysoką odporność na korozję, popularnie używana do urządzeń sanitarnych. Stosowany materiał jest bardzo plastyczny, sprężysty i mocny.

Ostrzenie

Końcówka igły do akupunktury jest zaostrzona i trzykrotnie wypolerowana, aby zapewnić konsystencję i doskonałą ostrość, a zatem bezbolesne i skuteczne leczenie metodą akupunktury.
Soma Acupuncture

Sterylizacja

Igły są sterylizowane tlenkiem etylu E.O Sterilization, według normy 93/42/EEC. Kontrolowany za pomocą bioindykatorów spełniających wymagania PN-EN ISO 11138-2:2011. Wskaźniki biologiczne dla procesów sterylizacji tlenkiem etylenu, sprawdzony testem badania jałowości.

Pakowanie

Igły do akupunktury pakowane są po 5 sztuk w jednej komorze blistra. W każdej komorze znajduje się prowadnica, która ułatwia umieszczenie igły w wybranym punkcie akupunkturowym. Jedno opakowanie zawiera aż 500 sztuk igieł,specjalnie z myślą o gabinetach akupunkturowych, gdzie zużywa się na raz duże ilości igieł.

Uchwyt

Każda igła wyposażona jest w uchwyt czyli pogrubioną,chropowatą część znajdującą się nad ostrzem. Dzięki niemu igła nie ślizga się w palcach ani nie obraca się co pozwala na precyzyjne operowanie igłą. Uchwyty igieł zakończone są pentelką. Popularne teorie akupunktury mówią, że igły wyposażone w uchwyt z pętelką zawracają energię z powrotem do ciała.

Rozmiar

Igły do akupunktury dostępne są w 4 rozmiarach: 0,20x13mm, 0,20x25mm, 0,25x25mm, 0,25x40mm.
Igły są cienkie i krótkie, by łatwo nimi operować i dochodzić w trudniej dostępne miejsca.