Model Physio to igły, które podbijają serca fizjoterapeutów. Najwyższej jakości stal chirurgiczna, z których wykonane zostały igły, gwarantuje komfort pracy terapeuty oraz zadowolenie pacjentów.

Materiał

Stal nierdzewna 304. Wysokiej jakości stal chirurgiczna z Japonii, którą cechuje wysoka odporność na korozję. Materiał jest plastyczny, ale jednoczęśnie spreżysty. Zależało nam aby na tyle, na ile to możliwe SOMA umożliwiała czucie tego, co dzieje się pod jej ostrzem. Każdy doświadczony igłoterapeuta wie, jak ważna w tej profesji jest precyzja. Ta zaś jest możliwa tylko wtedy, kiedy igła ma odpowiednią gibkość.

Ostrzenie

Ostrość to cecha, która wyróżnia naszą igłę od wszystkich innych dostępnych w Polsce. Nie tylko tych ze średniego przedziału cenowego. To właśnie na nią wielokrotnie uczulaliśmy fabrykę. Ewidentnie się udało. Trzykrotnie polerowana końcówka z łatwością przebija warstwę skóry znacznie zmniejszając nieprzyjemne doznania pacjentów.
Soma Basic

Sterylizacja

Igły są sterylizowane tlenkiem etylu E.O według normy 93/42/EEC. Kontrolowany za pomocą bioindykatorów spełniających wymagania PN-EN ISO 11138-2:2011. Wskaźniki biologiczne dla procesów sterylizacji tlenkiem etylenu, sprawdzony testem badania jałowości po to by mieć stuprocentową pewność, że nasze igły są bezpieczne.

Prowadnica

Prowadnica Modelu Basic jest krótsza, niż inne dostępne na polskim rynku. Podczas testów wyklarował się fakt, że niekiedy mimo korzystania z prowadnicy igła nie przebijała od razu warstwy skóry przez co pacjenci zgłaszali uczucie silnego pieczenia podczas zabiegu. Skrócenie prowadnicy o 2 mm rozwiązało ten problem. Każda igła ma swoją prowadnicę, a pozbycie się zawleczki bezpieczeństwa nie przynosi żadnych trudności.

Opakowanie

Opakowanie naszych igieł ma bardzo łatwe otwieranie i zamykanie, a sama tektura jest sztywniejsza niż standardowe. Dzięki temu igły nie ulegają zniszczeniu wtedy, gdy trzeba je przewieźć z punktu A do punktu B. Szczególnie docenią to fizjoterapeuci pracujący w sporcie.

Blistry

To co irytowało nas w niektórych igłach to fakt, że wyciągając jedną igłę, otwierało się 5. Soma ma ciut mocniejszy klej, dlatego problem ten w tym produkcie nie występuje.

Dostępne rozmiary

Model Basic dostępny jest w 5 różnych rozmiarach: 30x30mm, 30x40mm, 30x50mm, 30x60mm, 30x75mm.